A Amasya Dil Kursu, 2017 yılından Amasya Merkezde Yeni Eğitim Merkezi ve Genç Dinamik Kadrosu ile Eğitim hayatına başladı. Amacımız uygun fiyata kaliteli İngilizce eğitimi sunmaktır

İngilizce ve hatta bir başka yabancı dil öğrenmenin faydaları saymakla bitmeyeceği gibi günümüzde neredeyse bir zorunluluk haline gelmiştir. Ülkemizin bir yabancı dil konuşma oranlarında sadece Avrupa ülkelerinin değil dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan diğer ülkelerinde maalesef gerisinde kaldığı ortadadır. Bu durum kesinlikle insanımız ile ilişkili değildir. Sadece dil öğrenmede ve öğretmedeki yanlışlarımızın bir sonucudur.

Dil öğrenme ve öğretmedeki en büyük iki yanlıştan birisi gramer esaslı eğitimdir. Bunun doğrusu iletişime dayalı metod kullanmaktır. Bir diğeri de dil öğrenmenin süresi ile ilgilidir. Süre ile ilgili en sık yapılan hatalardan ilki hızlandırılmış ve çabuk bir öğrenme beklentisidir. Bir diğeri de kur sürelerindeki eksikliktir.

Yıllardır yapılan eğitim tecrübelerine ve bilimsel çalışmalara dayanarak her bir İngilizce seviyesinin öğrenme süresi belirlenmiştir. Bunun en doğrusunun bize anlatıldığı gibi olmadığını kendimiz araştırarak bulabiliriz.